Tere Tulemast!

Akadeemiliste teadmiste kõrval on meil rõhk praktilisel õppel. Selleks on  koolis rohkem tööõpetuse tunde, suur osakaal igapäevaelu oskuste kujundamisel. Meie koolis on igal õpilasel talle sobiv õppekava (põhikooli lihtsustatud riiklik õppekava) , vajadusel ka individuaalne õppekava.Õppetööd toetame mitmesuguste teraapiatega: veeteraapia-, kunstiteraapia- ja  muinasjututeraapiaga. Ka ringid on pühendatud meie õpilase igakülgsele arengule ja huvidele: käsitööringid suurtele ja väikestele, poistele ja tütarlastele; spordiringid (sportmängud, jalgpall, maadlusring ja laskering) , loodusring, näitering ning tantsuring suurtele ja väikestele- kokku 12 ringi.Igale õpilasele on tagatud logopeediline ja eripedagoogiline abi.Alati saab nõu ja abi sotsiaalpedagoogilt. Mitmes klassis on õpilasele toeks abiõpetaja. Õpilaste tervist jälgib med.õde ning arst.Koolil on õpilaskodu, kus saavad elada  õpilased, kelle kodu on kaugel või pere vajab tuge. Õpilaskodus toitlustatakse 4 korda päevas, toit on õpilasele tasuta. Õpilaste vaba aega aitavad sisustada mängud, võimla, jalgrattad, rulluisud ja muidugi arvutid.Meie kooli õpilastel on võimalus jääda veel peale 9.klassi pikendatud õppeajale. Seda siis, kui õpilane ei ole veel küps astuma ellu või ei ole saanud astuda soovitud kutseõppeasutusse.

Meie eesmärk on luua õpilase jaoks palju erinevaid õpikeskkondi. Peame vajalikuks  anda võimalikult palju kogemusi erinevateks situatsioonideks elus, et õpilane orienteeruks meie kirevas ja palju erinevaid võimalusi pakkuvas maailmas. Kõik koolis kogetu-õpitu loob baasi edukaks toimetulekuks edaspidises elus, loob head eeldused erialaõpinguteks kutseõppeasutuses. Tänapäevased kutseõppeasutused on valmis meie õpilastele andma eriala vastavalt õpilase õppekavale. Meil on väga hea koostöö Valga Kutseõppekeskusega, kus õpivad meie pikendatud õppeajaga õpilased.Traditsiooniks on saanud iga-aastased kevadised ekskursioonid, õuesõppe laager, õppekäigud.Läbi kooli traditsiooniliste ürituste (mihklipäevaüritused, vastlapäeva-maslenitsa üritused, jõulupeod, lihavõtted-pasha, haarav ning emotsionaalselt rikastav multikultuurne tantsufestival, kus iga aastaga suureneb osalejate arv) toimub pidev lõimumine nii eestikeelsete kui venekeelsete õpilaste hulgas.Pidev keelekümblus tundidevälisel ajal arendab meie venekeelsete õpilaste  eesti keele oskust, samas haaravad ka eestikeelsed õpilased vene keelt, aga võõrkeele valdamine on suur väärtus edaspidises elus.

Uhkusega ütlen, et meie koolis pole olnud ühtegi rahvustevahelist konflikti: me austame üksteist. Kui Sinu laps vajab erilist õpetust, siis tule Valga Jaanikese Kooli.
Oled teretulnud igal ajal!

Lugupidamisega,
Anne Arrak
Kooli direktor

Aadress: Viljandi mnt. 82 68205 Valga

Telefonid ja e- post:

Direktor (+372)7641823 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Vastuvõtuajad : Esmaspäev, 8.00-10.00 Neljapäev, 14.00-16.00
Õppealajuhataja (+372)56254680 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Juhiabi (+372)7641823 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Õpetajate tuba (+372)7660010
Õpilaskodu (+372)7661790
Majandusalajuhataja (+372)7661209 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  (+372)5206635
Andmekaitse spetsialist (+372)7641823 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
IT spetsialist (+372)56708159 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Haridusjärelvalvet teostavad:

Haridus- ja Teadusministeerium, Munga 18, 50088 Tartu, tel.7350222, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.