Kooli 45. aastapäeva tähistamiseks suunduti Kaagjärve mõisasse, külla tuli ministergi 17. jaanuar Kylli

Valga Jaanikese Kooli 45. aastapäeva tähistamiseks suunduti juurte juurde – Kaagjärve mõisasse, kus 1977. aastal avati Kaagjärve Eriinternaatkool kui VJK eelkäija.

Tähtpäeva koosolemise avas kooli direktor Jaanika Käst südamliku tagasivaatega enda algusele haridusjuhi rajal ja kogetud hingeliigutavatele seikadele koolielust.

Järgnenud Teater Must Kast näitlejate esitatud laululis-sõnaline põimik „Seitse õppetundi hoolijale“ praktikant Annika Kutti kirja põhjal näitas, millist armastuse ja hoolimise jagamist õpilastele kõikide töötajate poolt nähti praktika-aja jooksul.

Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister Liina Kersna tunnustas kooliperet julguse eest piire nihutada ning innustas seda teed ka jätkama, seda enam, et kool on Tiina Kallavuse nimelise Piirinihutaja auhinna omanik. Tunnustuseks pikaajalise ja pühendunud töö eest said ministrilt tänukirja Veera Pavlenko, Natalja Veremei, Õie Kiis, Kersti Veltri ja Vadim Šemeljov.

Juubelisünnipäevaks ütlesid häid soove ja tõid kingitusi Valga vallavanem, Kiigemetsa kooli ja Kammeri kooli esindajad ning kooli eelmine direktor.

Peolised nautisid kauneid laule Lizetti esituses ja lasid meeleolumuusika ansamblil ennast tantsupõrandale meelitada. Oli tore koos olla, tunda rõõmu tehtust ja nautida pakutavat toitu ja meelelahutust.

Elagu Valga Jaanikese Kool!

Elagu Valga Jaanikese Kool!