Vastlatrall 06. марта Kylli

Vastlapäev oli küll koolivaheajal, kuid ega vastlatrall pidamata saa jääda. Vahepeal oli lootust ka lumele, kuid mis teha – saab ka ilma hakkama!

Kogunesime saalis, kus alustuseks mängisime rahvalikku laulumängu üheskoos. Siis asusime jõudu ja oskusi katsuma. Kõigepealt pisemad ja toimetulekuklassid, kes hakkasid vilti viskama. Ehk mõni polnud selliseid jalanõusid varem näinudki, aga visata oli ikkagi vahva. Vadim pidi visketähiseid kogu aeg edasi tõstma. Ja võitjaks osutus mängleva kergusega Oskar, kuigi isegi tüdrukud olid pakkunud konkurentsi.

Seejärel oli kord suuremate laste käes. Esialgu oli kolm võistkonda ja ühes neist osales Eleri. Teised tüdrukud eelistasid pealtvaatamist, meil ongi neidusid suuremate hulgas vähem kui ühel käel sõrmi. Ei tea, kas mõjus Eleri aura, aga igal juhul kada ajamise võitis tema võistkond.

Edaspidi võtsid mõõtu ainult kaks poiste võistkonda. Mänge oli nii palju, et kõik ei jäänud meeldegi. Kotijooksus kasutati erinevaid meetodeid, mõned olid nii intensiivsed, et kott kippus purunema. Ilusat vaatepilti pakkus ka slaalomijooks koos palli kasti viskamisega. Oli veel suure palli veeretamine kepiga, veekanistritega jooks jne. Hirmutav tundus slaalomijooks, kus pähe pandi suur kartongkast. Aga küllap oli sujuva laabumise taga kasti sisse tehtud väikesed augud.

Iile pani täpi pähe õhupalli peaga edasilükkamine. Tõelise elamuse pakkus Zigmund, kes ülima rahulikkusega läbis maa kergelt graatsilisel balletisammul.

Ülekaalukalt võitis kogu jõukatsumise võistkond, kus olid väga tublid spordipoisid Carlos ja Saša, aga kõik olid väga tublid ja hingega võistluse juures.

Seda viimast tuleb tõdeda kõigi laste suhtes. Ei olnud mingit omavahelist rivaalitsemist, teistele koha kättenäitamist, kadedust. Ülim sõprus ja heatahtlikkus, aga tõelise võitlusvaimuga. Kummaliselt hästi ühteliitev üritus oli. Kõik lustisid ja pealtvaatajail oli tore kaasa elada.

Auhindadeks saadi erinevaid politsei meeneid,  mis olid kingitud koolile vabariigi aastapäeva aktusel.

Vastlatralli taga oli muidugi huvijuht Külli, mänge viisid läbi kehalise kasvatuse õpetaja Igor ja meie „Figaro siin, Figaro seal“ mees Vadim. Aitäh teile kõigile!