Viimane koolikell 03. июня Kylli

Täna viisime läbi viimase koolikella piduliku koosviibimise. Kuna jätkub distantsõpe, olid kohal lõpetajate esindajad ja üks noormees 8. klassist, lõpuklasside klassijuhatajad ja direktsioon.

Kogunesime ühte klassiruumi. Sissejuhatuseks kõneles vene klassi klassijuhataja Nadežda Dinis, kel kohe algul valgusid pisarad silma. Tema pöördumine oli siiras ja südamlik. Siis sai sõna klassijuhataja Õie Kiis, kes veidi tõlkis kuuldut, aga rääkis ka kõigi poistega, sest ta on ühtlasi eesti keele õpetaja vene klassile. Tal oli julgustavaid ja südamesseminevaid sõnu kõigile, oma Mattiasele lubas ta aga alati olemas olla.  Seejärel vaatasime fotokollaaži poiste tegemistest aastate jooksul.

Lõpetajaile kõneles ka direktor Jaanika Käst, kes kutsus märkama headust ja kinkis lõpetajatele ja õpetajatele kooli pastapliiatsi. Kui ta küsis, kas lõpetajad soovivad talle midagi öelda või küsida, kõlas kohalt hoopis hinnanguid tema kohta: „olete hea ja tark inimene“. See oli aplausi väärt.

Seejärel kõlas viimane koolikell ning koos mindi välja meenutama lapsepõlve mänguautode võidusõiduga.