Teatripäeva tähistamine 30. марта Kylli

Meie koolis toimus teatripäeva tähistamine koduklassis. Kõik  klassid eraldi, samas terves koolis üheaegselt ja sõpradega koos. Õpilased valisid huvijuhi soovitatud  kooliteatrite parimatest etendustest meeldivaima.

Meie, 2B klassi valik oli „12 kuud“. Vaatasime huviga, kuidas vaeslaps käis metsas lumelilli otsimas. Meie klass osaleb „Tere Kevad“ projektis ja loomulikult me teadsime, et talvel ei leia mingeid lilli metsast, aga tore oli vaadata, kuidas kõik kuud ennast tutvustasid ja tüdrukule appi ruttasid. Klassis on hea vaadata suurelt ekraanilt- nagu päris teatris. Siis oli väike vaheaeg, sõime kommi ja seejärel tuli huvijuht Külli. Ta õpetas meile teatraalset mängu „Võta kotist“.   Koos tantsisime, mängisime maskimänge, kuulasime Elsa laulu ja unistasime, et varsti saame tõeliselt teatrisse.

Õpetaja Mareti klassi teatripäeva tegemised.

Teatripäeva tähistamiseks uurisime kõigepealt, kust  teater alguse sai. Ilmneb, et teatri algus on kauges minevikus. Nii umbes 2500 aastat tagasi hakati Vanas- Kreekas etendama näitemänge. Eesti teatri algus on täpselt teada. 1870.aastal mängiti Tartus Lydia Koidula kirjutatud komöödiat „Saaremaa onupoeg.“

Seejärel vaatasime Tõrva noorte mängitud „Takka tagumine paar välja“ etendust. Pärast vaatamist arutlesime, milleks küll teatrit vaja on. Arvamisi oli mitmeid:

• teater on meelelahutus
  • fantaasia hakkab tööle
  • teater paneb mõtlema elu ja inimeste üle.

Lõpuks kuulasime Eesti teatri laule Linnateatri näitlejate esituses.

Õpetaja Mareti klassi teatripäeva tegemised.

• teater on meelelahutus
  • fantaasia hakkab tööle
  • teater paneb mõtlema elu ja inimeste üle.

Lõpuks kuulasime Eesti teatri laule Linnateatri näitlejate esituses.