Eks-kur-si-oo-ni-le-ee! 17. mai Kylli

Oodatud kogu kooli ekskursioonipäev Võrtsjärve kaldal asuvasse Järvemuuseumi jõudis kätte 16. mail. Oldi põnevil eesootava osas, et kui suured on akvaariumid ja kui suured on kalad. Kohale jõudes tutvuti esmalt esimesel korrusel asuva põhiekspositsiooniga, mille moodustavad elusad Eesti mageveekalad. Siseruumides oli 28 eri suuruse ja kujuga akvaariumi, kus praegu elab 32 kalaliiki. Kõige põnevam oli kõndida akvaariumi peal, kui sinu all ujuvad kalad! Kalaliikide kohta sai teada palju huvitavat infot. Ja kas tead? Kalad magavad lahtiste silmadega! Kalad näevad ja kuulevad hästi ja nad oskavad üksteist hoiatada ohtude eest.

Teisel korrusel saime toredate tegevustega aega veeta: joonistada ja värvida erinevaid kalu, magnetõngega õngitseda ja kindel see - igaüks sai „kala“ kätte. Uute teadmistega oli vee-elanike  määramise ülesannet lihtne lahendada. Õige vastuse saladus on ühes või kahes seljauimes! Võis ka mõnusalt istuda ja nautida rahustavat järvevaadet.

Pärast tubaseid tegevusi tegutseti hoogsalt õues: jalutati muulil, noorematele õpilastele toimus teatejooks, vanemad õpilased mängisid rahvastepalli ja osalesid teatejooksus. Ja käes oligi lõunasöögi aeg.

Aga siis jõudis kätte hetk, kus tuli koolis ettevalmistatud kalaluuletused esitada. Kõikidel klassidel tulid esitused hästi välja! Sellele järgnes õpilasesinduse ettevalmistatud viktoriin, kus oli päris raskeid küsimusi. Nutikamad said preemiaks kommi, Sanderile sai komme lausa mitu tükki.

Märkamatult jõudis kätte kojusõiduaeg. Sõidu ajal nautisime kevadist tärkavat loodust.

Kodutööks anti kaasa ristsõnu ja ülesandeid kaladest.

Aitäh toreda päeva eest!

Kodutööks anti kaasa ristsõnu ja ülesandeid kaladest.

Aitäh toreda päeva eest!