Liiklusteabepäev 16. september Kylli

Teisipäeval, 15. septembril viisid Politsei- ja Piirivalveameti

Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna töötajad koostöös abipolitseinike, koolide ja noorsootöötajatega läbi liiklusteabepäeva esimeste klasside õpilastele. Septembri keskel toimuvad turvalist liikluskäitumist tutvustavad  koolitused on kujunenud pikaks traditsiooniks.

Meie kooli 1. ja 2. klassi õpilased läbisid Valga linna erinevais paigus asuvaid punkte, millest igas kuuldi ja nähti liiklusohutuse kohta midagi õpetlikku. Näiteks räägiti lastele, kuidas on õige sõiduteed ületada, sealjuures veendudes ohutuses ning tingimata tehes seda õiges kohas.

Valga kultuurikeskuse ees selgitasid Kagu politseijaoskonna vanemkomissar Kaimar Karm ja abipolitseinike ridadesse kuuluv Valga vallavanem Ester Karuse väikestele liiklejatele liikluseeskirja põhitõdesid - kuidas teedel-tänavatel ohutult liigelda - ning sagedamini ette tulevate ja jalakäija jaoks oluliste liiklusmärkide tähendust. Lisaks rääkisid korrakaitsjad üle jalgrattaga liiklemise reeglid ning ohutusnõuded.

Helkuri teema on samuti oluline ja ka seda tutvustati. Kuna kohe-kohe on saabumas pimedam aastaaeg ja liiklusolud muutuvad raskemaks, on vaja meelde tuletada, miks ja kuidas täpsemalt kanda helkurit. Seda kõike tutvustasid lastele Valga Avatud Noortekeskuses noorsootöötajad Dea ja Kristina. Lapsed said vastused neid huvitavatele küsimustele ja pimedas ruumis ise veenduda, kui võimas võib tegelikult olla üks pisike helkur.

Liiklusteabepäeval osalemine oli huvitav ja hariv. Kaasa saime Liiklusaabitsad, mida asume uurima ja täitma.

Teisipäeval, 15. septembril viisid Politsei- ja Piirivalveameti