Matk Helmes ja Taagepera lossi külastus 26. september Kylli

25.septembril toimus ülekooliline matk Helmes ja Taageperas. Osa ei võtnud vaid välejooksjad, kes esindasid kooli Kiigemetsas eriolümpia korraldatud sügisjooksul.

Retke alustasime bussisõiduga Helmesse. Matkasime ümber ordulossi varemete ja jõudsime Helme koobasteni. Andis sinna üles ikka rühkida! Soovijad võisid koopasse sissegi astuda.

Edasi sõitsime Taageperra, kus lõkkeplatsil tehti mõned mängud. Suured poisid lõhkusid tulevastele lõkketegijatele pisut puid. Seejärel külastasime Taagepera (Wagenkülli) lossi. Loss on uhke ja torniga. Torni ronimine võttis päris võhmale. Need, kes ronimist pelgasid, jalutasid ümber lossi ning uurisid lossiparki.

Tagasiteel tegime peatuse Tõrvas. Jalutasime Tõrva linna keskväljakul ja selle ümbruses. Tõrvaahju juures tegime ühispildi. Selleks ajaks oli kõht juba väga tühi, sestap suundusime kohvikusse Tilk Tõrva, kus sõime matkasuppi. Ja siis tagasi koju! Oli põnev päev.