Mulgimaa pärimusmuusika 30. november Kylli

Selle aasta advendiaega alustasime meeleolukalt. Esiteks sadas maha paks lumi. Teiseks olid meil 30. novembril külas pärimusmuusikud Anu ja Tõnis Taul.

Rahvamuusika ehk pärimusmuusika on muusika, mida antakse suuliselt edasi põlvest põlve. See tähendab, et emad laulavad oma lastele ja lapsed omakorda oma lastele. Tavaliselt ei ole laulude autoreid teada.

Anu ja Tõnis on õde ja vend. Nad esitasid meile Lõuna-Eestist pärinevaid laule ja pillilugusid. Lisaks laulis Anu Taul ka enda tehtud laule. Mõne laulu laulmisel saime isegi kaasa lüüa.

Õel-vennal oli kaasas palju erinevaid pille – lõõtspille, vilepille, kitarre ja lõpuks toodi välja isegi torupill. Ja just torupill oli see, mis saali kogunenud kooliperel jala tatsuma pani. Eesti labajalavalss on üks tore kõiki ühendav tants.