Õpilastööde näitus 07. mai Kylli

Emadepäeva eel oli saali üles pandud õpilastööde näitus. Õpetajad Vapu ja Jüri olid oma tööõpetuse, puutöötunnis ja kunstiringis innustanud ning õpetanud poisse ja tüdrukuid tegema imelisi asju. Seal oli kulpe, nukke, maale, portreid, kaks pusa, patju, mütse, pajakindaid, lauakate, seinakaunistusi jne.

Uskumatuna tundusid suuremad mööbliesemed: baroksete jalgadega toolid, peal toolipadjad, kummut, öökapid, aga ka puidust kiikloomad, kelle hulgas olid väga vahva siga, koer, karu, kass, sõnn… Oli väikese poni mõõtu hobune ja väga kaunissuur luik. Poiste kõrval paistsid silma ka kõigi õp Mareti klassi tüdrukute tööd, n Kersti luik, Steisi õpilaskodu vanast mööblist restaureeritud kummut, Marina laud jne.

Kert, Kristo ja Aleksander olid koos teinud tõeliselt kõrge  ja sihvaka jalanõude kapi. Aga paljudel oli näitusel mitmeid töid. Ainult vaata ja imesta – imetle! Oli suuri puidust autosid ja huvitav leeniga tool, mille tegemine võhikule tundub küll uskumatult suure tööna.

Näituse alguses on õp Jelena laste suureformaadiline ühistöö – heledates toonides õhuline akvarell. Ning kõige krooniks õp Mareti klassi installatsioon, millega nad võtavad osa Tartu Kunstimuuseumi väljakuulutatud õpilastööde näitusest, mis on pühendatud Eduard Wiiralti loomingule. Teos on valminud tiivustudes E. Wiiralti teostest „Kabaree“ ja „Põrgu“. Loomulikult juhendajateks õpetajad Jüri ja Maret.

Imelistel õpetajatel on suurepärased õpilased! Aitäh teile!

Imelistel õpetajatel on suurepärased õpilased! Aitäh teile!