Vastlapäev 16. veebruar Kylli

Täna tähistasime vastlapäeva, loomulikult õues. Kõigepealt juhatas tegevused sisse pilkupüüdva sinimustvalge tutimütsiga huvijuht Külli. Lõpus lapsi ootava traditsioonilise lõunasöögi – hernesupi ja vastlakukli - teadustamise peale kõlas isegi aplaus.

Koolipere oli jaotatud kahte gruppi. Nooremad klassid läksid kohe meie aia taga asuvale liumäele. Siin vaadati, kes teeb pikema liu kelguga. Küll püüti, aga üsna algul sõitnud Mattiase poolt püstitatud tähist ei suutnud keegi ületada. Aga oma sõitu nautida suudeti ikka!

Suuremad suundusid kohe algul koolimaja ees asuvale spordiplatsile. Seal oli klasside vahel kummaline mõõduvõtmine. Puust laual liikudes pidi iga klass tegema ringi ümber tähise. Kõrvalt oli isegi veidi hirmutav seda vaadata, sest eks see laud võis ka libiseda. Aga kõik läks väga õnnelikult ja lastele paistis meeldivat. Noh, kui võitjat küsisin, siis õpetaja Jüri resümeeris, et võitis sõprus. Salamisi õnnestus teada saada, et see oli õpetaja Mareti klass. Seejärel suunduti kelgumäele.

Samal ajal liikusid nooremad puude alla uutele mõõduvõtmistele. Nüüd olid ka nemad jaotatud kahte gruppi, ikka vanemad klassid ja nooremad. Kuna sel aastal on nii imeline talv ja lundki jätkub, siis tuli oma ämbrisse kühveldada lund ja viia kiiresti piiripuude juurde ja valada hunnikusse. Nooremaid aitasid ka paar õpetajat, aga eriti tubli oli meie spordiveteranist õpetaja Leini, kes oma pisikestega ka kaasa sibas. Hurraa! Ja väiksemad võitsidki! Aga ega keegi kade pole! Järgmise mängu – mahavalatud mängukuulide ükshaaval oma ümbrisse toomise - aga võitsid vanemad lapsed. Ehk vähendas pisemate kiirust see, et nad käisid kuule toomas ämbriga, aga ega polegi oluline kogu aeg võita! Tore oli lihtsalt lustida, mida tegi täiega ka Kirill, kes peaaegu et uperpallitas lumes kuulidel.

Seejärel läksid ka väiksemad spordiplatsile, kus üritati võidu palli hokikepiga väravasse saada. Ja loomulikult said kõik pärast ka kommi.

Reporter jõudis suuremate klasside kelguvõistluse lõpuks liumäele, kus jõudis ära näha pikima sõidu teinud Pauli soorituse. Kõik püüdsid, aga kaugemale ei saanud.

Võistlusmänge oli üllatavalt palju (ega saa pead anda, et reporteril midagi nägemata jäi), aga kõik kuidagi sujus, klassid vahetusid kenasti, keegi ei pidanud ootama ja kõik nautisid lihtsalt ilma ja koosolemist. Võitiski sõprus ja rõõmus meel! Aitäh tegijatele!